Blog

Lattest News Aroud Business

ثبت رکورد سریع‌ترین زمان ساخت پست برق غرب آسیا

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان از ثبت رکورد سریع ترین زمان ساخت احداث پست انتقال نیروی برق در بین شرکت های سرویس دهنده غرب آسیا در این شرکت خبر داد.

کوروش موسوی تاکامی عصر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران از رکوردشکنی شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان در احداث پست انتقال نیروی برق شهید مصطفی چمران آزادشهر و تکمیل پروژه دو ساله تنها در ۵ ماه خبر داد و گفت: در حالی‌که زمان احداث چنین پروژه‌هایی در کشور به طور متوسط حداقل سه سال زمان نیاز دارد، در یک اقدام جهادی از سوی شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، بخش ۴۰۰/۶۳ کیلوولت ایستگاه انتقال نیروی برق آزادشهر تنها ظرف مدت ۵ ماه احداث و به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان در این خصوص گفت: پست استراتژیک و کلیدی ۵۰۰ به ۴۰۰ به ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت آزادشهر که در روز ۳۱ خردادماه کار آن به پایان رسید، به نام شهید پروفسور دکتر مصطفی چمران مزین شد.

وی افزود: این ایستگاه در فاز اول، ۲۰۰ مگاولت آمپر از بار منطقه را تأمین می‌کند و یک پست کلیدی است که از سال ۱۳۸۸ کار مطالعات این پروژه شروع و در مهرماه سال ۱۴۰۱ به مناقصه رفت و تأمین کننده و پیمانکار، این پست را از ۲۶ دی‌ماه سال ۱۴۰۱ شروع و در ۳۱ خردادماه ۱۴۰۲ به اتمام رساندند و بخس ۵۰۰ کیلوولت آن پس از مطالعه و طراحی نهایی و تأیید شرکت توانیر به بالکان ترکمنستان متصل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان خاطرنشان کرد: این پروژه در سریع‌ترین زمان ممکن به اتمام رسید و این رکوردی است که برای صنعت برق ایران، ثبت شده و ماندگار خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: چه بسا این پروژه رکورد سریع‌ترین زمان ممکن احداث پست انتقال نیروی برق در بین تمام شرکت‌های سرویس‌دهنده غرب آسیا هم باشد که هست.

موسوی تاکامی تاکید کرد: این پروژه در سریع‌ترین زمان ممکن و با کیفیت بسیار بالا، تجهیزات را به‌صورت استاندارد تأمین و به صورت استاندارد و در قالب دستورالعمل‌های شرکت معظم توانیر نصب، تست و راه‌اندازی شده است.

آدرس

صادقیه، خیابان سازمان آب، خیابان نهم شمالی
خیابان یکم غربی، پلاک۳۴، طبقه۲، واحد۲

تماس با ما

+۹۸-۲۱-۴۴۲۲۶۳۱۹
+۹۸-۲۱-۴۴۲۲۶۳۲۹

ارتباط با ما

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟
با ما در تماس باشید